SensorX

Jednoduchý systém
pro měření výrobních procesů

Připravte Vaši firmu na nejisté časy! Identifikujte slabá místa ve Vašem výrobním procesu. Zjistěte, kde hledat úspory provozních nákladů.

Přehrát
SensorX
Scroll down

Co je sensor X

sensor xsensor shadow
SensorX

Přehrát video

  • Snadná a neinvazivní instalace na pohyblivé části stroje nebo na napájecí vodiče.
  • Naše řešení umožňuje nezávislý bezdrátový sběr dat z instalovaných senzorů.
  • Pomocí 3D tisku přizpůsobíme tvar senzoru přesně místu instalace.
  • Nabízíme celý ekosystém zahrnující jak senzory, tak i cloudovou infrastrukturu pro sběr a interpretaci dat.
  • Díky naší mobilní aplikaci můžete sbírat data nejen ze senzorů, ale také od jednotlivých pracovníků.
  • Začněte bez rizika! Našim zákazníkům poskytujeme možnost si SensorX pronajmout na zkoušku.
  • Bezpečnost vašich dat je pro nás prioritou. Data v CloudX jsou vždy šifrována a anonymizována. Navíc skutečný kontext naměřených dat znáte pouze vy.

Proces

Naším cílem je doručit zákazníkům všechna data, která potřebují k trvalému zefektivňování výrobních procesů. Za tímto účelem jsme vybudovali kompaktní a uživatelsky snadno pochopitelný ekosystém nástrojů.

sensor x

Senzory pro monitoring stroje

sensor x

Mobilní aplikace pro popis dat

sensor x

Automatické zpracovávání dat

sensor x

Real-time vizualizace stavu výroby

Sensory

Environmental

Měří vlhkost a teplotu v místě instalace. Zároveň díky funkci Mesh Node může tento senzor sloužit jako přenosový bod pro senzory v okolí.

Current

Měří proud ve fázových vodičích napájení stroje. V základní konfiguraci je senzor vybaven 3 měřícími členy - lze jej tedy využít pro 3 fázové vodiče současně. V SensorX portálu je možné pro každý Current senzor nastavit vlastní treshold pro odlišení aktivního a inaktivního stavu stroje.

Optical / Hall

Měří počet průchodů magnetické nebo optické značky snímačem. Tento senzor lze využít například k měření otáček hřídelí nebo pohybu dopravníků. Výhodou magnetické varianty je mimořádně snadná instalace.

Accelerometric

Detekuje fyzický pohyb instalovaného senzoru. Umožňuje tedy zaznamenat, kdy a po jakou dobu byla daná pohyblivá část stroje aktivní.

Environmental
Current
Accelerometric
Optical / Hall
Srovnat senzory
SensorX

Vlastnosti sensorů

Event Counter

Senzory s touto charakteristikou měří počet událostí za jednotku času. Typicky se jedná o počet průchodů optické nebo magnetické značky. Po osazení na vhodné místo jsou tyto senzory schopny měřit reálný produkční výkon stroje. Např. pokud jeden pohyb podavače odpovídá dvěma produkčním jednotkám, je možné tento vztah nastavit pro příslušný senzor v našem SensorX portálu. V reportingu potom uvidíte statistiku jako počet produkčních jednotek za jednotku času.

Mesh Node

Jedná se o schopnost senzoru přenášet signál senzorů v okolí na gateway. Toto řešení výrazně zvyšuje dosah bezdrátového přenosu. Nezáleží totiž na vzdálenosti mezi senzorem a bránou, ale pouze na vzdálenosti od nejbližšího jiného senzoru s funkcí Mesh Node. Můžeme tak pokrýt i rozsáhlé výrobní prostory bez rozvádění kabeláže.

Activity Indicator

Senzory s vlastností Activity Indicator jsou schopny rozlišit, kdy je daný stroj aktivní a kdy neaktivní. Pokud například chcete zjistit, kolik produkčního času připadá na jakou zakázku, lze s výhodou použít Activity Indicator doplněný o real-time interpretaci naší mobilní aplikací.

Enviro Monitor

Senzor měří vlhkost a teplotu v místě instalace.

Event Counter
Activity Indicator
Mesh Node
Enviro Monitor
sensor x
SensorX

Pouzdro na senzory

Všechny naše senzory zasazujeme do pouzder vyrobených pomocí 3D tisku. Důvod je jednoduchý - chceme umožnit našim zákazníkům, aby senzor instalovali na místo měření přesně podle jejich představ. Díky 3D tisku může mít senzor téměř libovolný tvar i kotevní prvky. Stačí zaslat zadání a my pro Vás vytiskneme pouzdro "na míru". Pokud nemáte žádné specifické požadavky, dodáme Vám senzor ve standardním pouzdře o rozměrech 14 × 32 × 41 mm.

cloud x

CloudX Gateway

Přístupovým bodem do našeho cloudu je CloudX Gateway. Jedná se o malé zařízení, které stačí připojit do napájení a k internetu. Všechno ostatní můžete nechat na SensorX. Jednotlivé senzory se samy připojí k bráně a přihlásí se do Vašeho účtu v CloudX, kam se následně odesílají senzorická data.

Srovnání typů senzorů

EnvironmentalCurrentAccelerometricOptical / Hall
Mesh Node
Event Counter
Activity Indicator
Enviro Monitor

Aplikace pro pracovníky

Samotný senzorický záznam aktivity Vašich strojů obvykle nestačí. Je důležité také například vědět, jaká zakázka nebo jaký produkt se na stroji realizoval nebo jaký pracovník stroj obsluhoval. Jinými slovy - je nutné senzorická data interpretovat. A právě k tomu slouží naše mobilní aplikace.

Číst více
tablet
portal

SensorX PORTÁL

Vybrali jste si vhodný senzor a stáhli si naši reportingovou aplikaci. Výborně. Jak ale vše uvést v život? Žádný strach! Stačí Váš senzor zaregistrovat a nastavit jeho parametry na našem webovém portálu. Na stejném místě také probíhá administrace Vaší mobilní aplikace. Je to jednoduché, rychlé a zvládne to opravdu každý.

CloudX

Jedním z prvků, které dělají náš systém opravdu unikátním, je naše cloudová platforma - CloudX. Jedná se o digitální prostor, ve kterém dochází ke zpracování dat ze senzoriky. Ačkoliv se jedná o srdce celého řešení, pro zákazníky je CloudX zcela neviditelný. Hardwarové komponenty SenzorX stačí raregistrovat a osadit - to je vše. Vaši pozornost můžete věnovat získaným datům a řízení Vaší výroby. Vše ostatní můžete nechat na nás!

Možnost integrace

navisionsaphelios
cloud x

Vizualizace

Power BI Standard

V platformě Power BI pro Vás vytvoříme účet, v němž budete mít možnost analyzovat všechna Vaše data jak ze senzoriky, tak z mobilní aplikace (a samozřejmě jejich vzájemnou kombinaci). Jedná se o univerzální vizualizaci, která by měla vyhovovat většině uživatelů SensorX.

Power BI Custom

Pokud chcete naměřená data prezentovat specifickým způsobem, můžeme Power BI vizualizaci přizpůsobit Vašim potřebám. Podle Vašich požadavků můžeme přidávat grafy, selekční filtry nebo třeba můžeme vizualizaci napojit na další datový zdroj (například export v Vašeho ERP nebo účetního software).

Excel Add-in

Pokud chcete mít možnost s Vašimi daty pracovat lokálně, můžete využít náš šikovný Excel add-in, díky kterému je možné data stáhnout z CloudX přímo do Vašeho počítače. V prostředí MS Excel následně můžete s daty pracovat bez jakéhokoliv dalšího omezení.

CloudX VIP Lounge

Jste vývojáři a chcete využít SensorX jako komponentu vlastního produktu? Jsme připraveni i na tento typ spolupráce. Vytvoříme pro vás samostatnou databázi v rámci našeho cloudového řešení a dáme Vám k dispozici API. Jak s daty následně naložíte bude jen a jen na Vás.

Power BI Standard
Power BI Custom
Excel Add-in
CloudX VIP Lounge
SensorXSensorXSensorXSensorX

Chcete vědět více?

Domluvte si videoprezentaci s naším specialistou.
Vše Vám rádi ukážeme a vysvětlíme!

Chci poradit

Jak začít?

Pronajměte si senzory na zkoušku!
Chcete vyzkoušet, jak lze SenzorX použít i u Vás ve výrobě? Na začátek Vám můžeme nabídnout jednorázový pronájem libovolného senzoru. Senzor můžete zkusit osadit a vyzkoušet si, zda Vám řešení vyhovuje. K dispozici Vám po celou dobu bude CloudX Gateway, online Power BI report i naše aplikace pro sběr dat od pracovníků. Rádi Vás celým procesem provedeme a se vším poradíme. Data, která v průběhu testovacího pronájmu získáte, Vám budou k dispozici i po skončení testovacího období v podobě excelového nebo csv dokumentu a pdf verze Power BI reportu.

Chci vyzkoušet

Reference

logo Osma
logo Zálesí
logo ED
logo Elinkx
logo Greiner
logo Celogis
logo Fillamentum
logo Lapp
logo Rayservice

Chcete vědět více?

Domluvte si pronájem našich senzorů na zkoušku.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Naši odborníci

Martin Běhal
Martin Běhal
Product Manager and Company Co-owner
behal@nexteratech.cz608 602 423
Jan Podzimek
Jan Podzimek
Marketing Manager and Company Co-owner
podzimek@nexteratech.cz725 762 768
Martin Krkoška
Martin Krkoška
CEO and Company Co-owner
krkoska@nexteratech.cz777 079 085

Zůstaňme v kontaktu

Odebírat novinky, speciální nabídky a další.

Žádné spamy. Slibujeme!